SÜT BAL YUMURTAYA HOŞ GELDİNİZ

sutbalyumurta.com İzmir içi doğallığın adresi

Organik Ürünler

Hızlı Teslimat

Kalitenin Adresi

sutbalyumurta.com izmir içerisinde organik ürünleri ile hizmetinizde.Tüm ürünlerimiz organiktir.Ürünlerimiz yoğunluğa bağlı olarak aynı gün yada ertesi gün teslim edilmektedir.İzmir içerisindeki müşterilerimize uygun fiyata kaliteli hizmet vermek tek amacımızdır.

SÜT İÇMENİZ İÇİN 10 NEDEN

SÜT İÇMENİZ İÇİN 10 NEDEN

Sağlıklı bir beden için günde 2 bardak süt içmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

 

Sağlıklı beslenme deyince akla gelen ilk ürünlerden biri süt. Doğduğumuz andan itibaren gerek direkt gerekse başka besinlerle birlikte tüketilmesiyle her zaman hayatımızda olan sütün faydaları saymakla bitmez. Uzmanlar, sağlıklı bir vücut için günde mutlaka iki bardak süt içilmesi gerektiğini söylüyor. İşte hepimizin süt içmesi için gerekli 10 neden.

1. Kalp hastalıklarından korur. Süt ve türevlerinin içeriğinde kan yağları ve kan basıncının düşürülmesinde etkili olan protein, kalsiyum, fosfor gibi besin öğelerinin olması nedeniyle, her gün yeterli miktarda tüketimi koroner kalp hastalıklarından korunmada büyük önem taşıyor.

2. Yeterli ve dengeli beslenebilmek için besin gruplarına ihtiyacımız vardır. Bunlar süt ve türevleri, et, peynir, yumurta, ekmek, sebze ve meyvelerdir. Bu besin grupları içinde yalnızca süt enerji oluşumunda etkili olan karbonhidrat, protein ve yağı bir arada içeriyor.

3. Aşırı asitli ve şekerli yiyecekler mikroorganizmaların etkisini artırır. Sütte ki kalsiyum ve fosfor bu mikroorganizmalara doğal bir savunma sağlar. Her gün içilen süt dişlerde oluşabilecek çürükleri önlüyor.

4. Kilo sorununun minimum düzeye inmesi için sağlıklı ve uzun süre tok tutan glisemik indeksi yüksek yiyecekler tüketilmesi öneriliyor. Düzenli olarak her gün içilen iki bardak süt de düzensiz ve sağlıksız beslenmeyle alınan kiloları önlemede önemli.

5. Sağlıklı bir gebelik için annenin sağlıklı beslenmesi çok önemli. Gebelik döneminde anne vücudunda azalan mineraller, günde 2 bardak süt içilerek karşılanabiliyor.

6. Süt, güçlü kemikler için bire bir. Düzenli içilen süt çocuklarda güçlü kemiklerin gelişmesine yardımcı olur. Yetişkinlerin de daha sağlıklı kemik yapısına ulaşabilmeleri için kalsiyum almaları gerekir, bunun için de kalsiyum açısından en zengin ve vücutta kullanılabilirliği en yüksek besin olan süt düzenli olarak tüketilmeli.

7. Mevsim değişimiyle birlikte görülen bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu üst solunum yolu enfeksiyonlarında artmalar yaşanır. İçeriğinde 40'tan fazla besin öğesi bulunan süt tüketimi grip, soğuk algınlığı, farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde önemli rol oynuyor.

8. Süt sağlığı olduğu kadar güzelliği de koruyor! Güzel ve sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmenin önemi göz önüne alındığında sütün içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller; akne ve cilt inflamasyonu riskini azaltıyor ve cilt sağlığını koruyor.

9. Günümüzde 50 yaş ve üstü kadınların yüzde 50'sinde menopoz ile birlikte osteoporoz belirtileri de görülüyor. Düzenli egzersiz yapılmasının, yeterli kalsiyum ve D vitamini alınmasının bu sıkıntının giderilmesinde büyük önem taşırken, kalsiyum deposu olan sütü her gün 2 bardak tüketmek gerekiyor.

10. Zeka gelişimini artırır. Çocukluk döneminde içilen günde 2 bardak süt zeka gelişimi açısından büyük önem taşırken, okul başarısını artırdığı kanıtlanmıştır.